Iepazīsti mūsu valodu instruktoru – Kyle

Rīgā dzīvoju jau nedaudz vairāk kā divus gadus. Pavisam nesen biju PLMP un atjaunoju savu uzturēšanās atļauju, lai varētu šeit turpināt dzīvot un strādāt. Šo divu gadu laikā Rīga ir kļuvusi par manām mājām ne tikai tāpēc, ka arī mana sieva te dzīvo un strādā, bet arī tādēļ, ka Rīga man patiešām ir iepatikusies un es izbaudu te pavadīto laiku.

Kad 2010.gadā aizbraucu no ASV, es biju ļoti vīlies amerikāņu kultūrā un dzīvesstilā un gribēju atrast kaut ko jaunu. Trīs gadus es pavadīju ceļojot pa Eiropu, strādājot, veicot brīvprātīgo darbu, viesojoties pie dažādām ģimenēm un mācoties jaunas lietas. Šobrīd varu atskatīties uz to visu un jokot, ka trīs gadus pavadīju dzīvodams ‘uz koferiem’, jo pat tad, kad atgriezos Amerikā, es vienmēr apmetos pie kāda un man nebija īstu ‘māju’.

Tagad tas ir mainījies. Rīga palēnām ir izveidojusi manī māju sajūtu. Tā ir vieta, kur šķiet gluži normāli atgriezties pēc atvaļinājuma. Ielas, kuras šķiet tik pazīstamas, veikalu skatlogi un restorāni, kurus atpazīstu, visas lietas, kas liek justies kā mājās (pat manas valodas zināšanas, kuras, manuprāt, nepārtraukti uzlabojas).

Tieši angļu valodas mācīšana ir tas, kas veicinājis māju sajūtu šeit Rīgā. Es pavadu laiku ar dažādu profesiju pārstāvjiem dažādās vecuma grupās ar dažādiem viedokļiem, un šis darbs man ļauj komunicēt ar šiem cilvēkiem. Es uzzinu daudz par viņiem, viņu darbu, Rīgu un Latviju, kā arī par kultūru un vietējo dzīvesstilu…Valodu apmācība ir mana kaislība ne tikai tāpēc, ka tas man sniedz iespēju palīdzēt cilvēkiem uzlabot viņu angļu valodas zināšanas, bet arī tāpēc, ka tas ļauj pilnveidoties un mācīties jaunas lietas man pašam.

Tāpēc gribētu teikt paldies visiem, ar kuriem kopā man ir bijušas nodarbības un topošajiem William Jones Valodu centra klientiem – es patiesi nevaru sagaidīt mūsu sadarbību.