Iepazīsti mūsu valodu instruktoru – Geoff

Jau agros pusaudža gados es pirmo reizi pateicu vecākiem, ka, cik ātri vien iespējams, es meklēšu sev jaunas mājas ārpus Kanādas. Es ne reizi nebiju bijis citā valstī, izņemot Amerikā, kad jau zināju, ka vēlos pārmaiņas. Līdzko kļuvu 18 gadus vecs, bija laiks pamest Kanādu un doties apskatīt citas vietas. Es pavadīju Kanādā vēl dažus gadus, bet tikai, lai pabeigtu mācības un tad dotos uz kādu jaunu vietu lai dzīvotu un strādātu vai mācītos.

Par laimi es satiku savu sievu kamēr abi studējām maģistrantūras programmā Nīderlandē un, tikai pirms pašas mūsu pirmā dēla Edvarda dzimšanas, mēs nolēmām pārcelties uz Rīgu. Mēs pārcēlamies uz dzīvi šeit, jo tas atviegloja mūsu ikdienu. Pirms tam pavadījām laiku dzīvojot Berlīnē, taču nolēmām uz Edvarda dzimšanu pārcelties uz Rīgu un pēc tās skatīties, kur dosimies tālāk pēc tam. Jāsaka, ka, manuprāt,  ‘pēc tam’ nekad nenotiks. Es biju ciemojies Rīgā pirms pārcelšanās un pēc tam, kad uzsākām dzīvi šeit, es sajutu komforta līmeni, kādu līdz šim nebiju jutis citur.

Tipiskā nedēļas nogalē mēs varam doties uz kādu mākslas galeriju, baudīt lieliskas vēlās brokastis (mūsu ģimene ļoti iecienījusi vēlās brokastis!), doties pastaigā pa mežu vai baudīt vienu no vislabākajiem aliem, kādu jebkad esmu dzēris! Man arī patīk, ka varam pagatavot ēdienu no mājās audzētiem produktiem un, ka mans dēls divu gadu vecumā zināja par ogošanu un sēņošanu vairāk nekā es jebkad zināšu.

Mana vēlme pamest Kanādu gan nenozīmē, ka neilgojos pēc dažām lietām, kas saistītas ar manu dzimteni. Jūs joprojām varat redzēt mani un manu dēlu staigājot pa Rīgu Toronto Blue Jays komandas apģērbos vai pavadot svētdienas vakaru mājās skatoties Ziemeļamerikas sporta pārraides.

Kopumā man ir paveicies ne tikai ar to, ka esmu atradis sievu un izveidojis ģimeni vietā, kurā man patīk dzīvot, bet arī ar to, ka varu darīt darbu, kas ir tik ļoti piemērots man. Mans pirmais darbs mācot kādu bija Vācijā, Ķelnē vairāk kā divpadsmit gadus atpakaļ un es nevaru izstāsīt, cik daudz esmu iemācījies un uzzinājis par sevi, angļu valodu un neskaitāmām profesijām un industrijām šo gadu garumā.

Pēdējais minētais punkts ir tiešām vislabākais šajā darbā. Katru dienu man ir iespēja būt kopā ar inteliģentiem, interesantiem un veiksmīgiem cilvēkiem un dalīties zināšanās ar viņiem. Es varu virzīt viņus viņu angļu valodas zināšanās tā, lai šie cilvēki sasniegtu mērķus pēc kuriem tiecas. Šajā laikā arī es varu ielūkoties viņu profesionālajās karjerās, politisko un ekonomisko jautājumu viedokļos, hobijos vai interesēs.

Jau kopš savu studiju beigšanas starptautiskajā attīstībā, esmu vienmēr gribējis palīdzēt līdzcilvēkiem, lai viņi varētu darīt vislabāko, kas ir viņu spēkos. Šeit, William Jones, es ceru, ka mēs varam palīdzēt veidot Rīgu un Latviju vienotu un tik labu, cik vien iespējams.