Kādēļ bērniem vērts sākt mācīties svešvalodu?

5 lieliski iemesli kādēļ bērniem vērts sākt mācīties svešvalodu pēc iespējas ātrāk

  • AKCENTS: ir izpētīts, ka jo agrākā vecumā bērns sāk apgūt svešvalodu, jo lielāka ir iespēja iemācīties runāt bez “svešvalodas”.  Zinātniskā pētījumā, ko veikusi Vašingtonas Universitātes pētnieku grupa, noskaidrots, ka, kļūstot vecākiem, mums ir arvien grūtāk pielietot jaunu svešvalodu ar izrunas formām, kas raksturīgas šai valodai kā dzimtai valodai. Tādējādi, ļaut bērnam apgūt jaunu valodu pēc iespējas agrākā vecumā, nozīmē dāvāt bērnam spēju saprasties tā kā runā cilvēki, kam tā ir dzimtā valoda . Research from a team at the University of Washington
  • 10,000 STUNDAS: Malcolm Gladwell  savā grāmatā Outliers ir norādījis, ka, lai iemācītos kaut ko darīt labi, nepieciešamas 10 000 stundas (balstoties uz K. Anders Ericsson veikto pētījumu). Esot pieaugušiem, mums ir grūti atrast 10 000 stundu valodas apguvei. Ja sākam agrā bērnībā, tas ir ievērojami vieglāk.
  • POZITĪVAS EMOCIJAS: Agrā bērnībā bērni izbauda mācīšanos. Bērni neraizējas par to kā noteiktas aktivitātes attīstīs sīko motoriku vai kognitīvās spējas. Par to zinām mēs  – vecāki. Bērni vienkārši lieliski pavada laiku. Tas pats attiecas uz valodas apguvi agrā bērnībā. Skolā vecākās klasēs svešvalodas apguvi nekad neuzsāk ar mīlīgām dziesmiņām, sēžot aplī uz paklāja un turot rokas plīša dzīvnieciņus. Kaut gan maziem bērniem, tieši šis ir labākais veids, jo šādi valodas mācīšanās bērnam sniedz tik daudz pozitīvu emociju.
  • UZDROŠINĀŠANĀS: bērnībā mums visiem piemīt tās lieliskās spējas izmēģināt visu bez raizēm par to, cik pareizi mums sanāk. Tas attiecas arī uz valodas apguvi. Bērni sāk uzreiz runāt to, ko ir apguvuši, un iespējamās kļūdas viņus neaizkavē. Bērni ar interesi gaida atbildes no citiem bērniem un pieaugušiem, lietojot tikko apgūto vārdu krājumu. Tā bērniem ir aizraujoša un interesanta pieredze.  Tikai retais pieaugušais spēj saglabāt šādu pozitīvu un entuziasma pilnu pieeju valodas apguvē.
  • TAS IR VIENKĀRŠI: iemācoties valodu agrā bērnībā, bērnam ir vienkārši uztvert to, ka zināt vairākas valodas, tas ir normāli, un to, ka cilvēkus, kas runā vairākās valodās nav jāuztver, kā kaut ko neierastu. Caur valodas mācīšanos bērns iepazīst arī citas kultūras un dzīves laikā jūtas ievērojami komfortablāk situācijās, kad ikdienās sastopas vairākas kultūras.

Vēl vairāk iemeslu: Language Lizard Blog